26 Eki 2016

Mini Kulüp’te İlkokul Hazırlık’ta Farklı Bir Bakış Açısı Daha..!!

0 Yorum

MİNİ KULÜP’TE, İLKOKULA HAZIRLIK’TA FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI DAHA ..!!
Nefes ve Konsantrasyon Tekniklerinin, çocukların fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlıklarını geliştirmede çok etkili olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu teknikleri uygulayan çocuklar, çok daha sağlıklı, konsantrasyonları arttığı için okulda daha başarılı, özgüvenli, yaratıcı ve ne istediğini bilen bireyler olarak hayata başlıyorlar.
Nefes ve Konsantrasyon Teknikleri, çocuklarımızın kendilerini daha iyi tanımaları, sevmeleri, sağlıklı ve güçlü sosyal ilişkiler geliştirebilmeleri, yaratıcılıklarını ortaya koyabilmeleri için fiziksel-zihinsel-ruhsal dengeyi geliştirip koruyabilmelerini sağlıyor.
Biz de Mini Kulüp Çocuk Evi olarak, bu doğrultuda yoga eğitmeni Gülçin AKHAN yönetiminde, İlkokula Hazırlık Grubu ile birlikte “Nefes ve Konsantrasyon Teknikleri” derslerine başladık.
Derslerde, çocuklarımızın, 4 temel nefes tekniği ile doğru nefes almayı öğrenmeleri, oyun gibi olan, onlara yönelik duruşlarla esnekliklerini arttırmaları ve kaslarını güçlendirmeleri, yapılan imajinasyon çalışması ile konsantrasyonlarını ve yaratıcılıkları arttırmaları ve tamamen gevşeyerek gerçekten dinlenmeleri hedefleniyor. Bu sayede çocuklarımızın;
Vücutlarının oksijenlenmesi ve canlanması,
Uzun süre odaklanabilme ve yüksek konsantrasyon sağlamaları,
Rekabet duygusunu azaltarak çevre ile sevgi dolu iletişim geliştirmeleri,
Denge ve koordinasyonlarının gelişmesi,
Kaslarının güçlenerek esneklik kazanması,
Algılarının güçlenmesi, öğrenme süreçlerinin hızlanması,
Stresle başa çıkabilme yetilerinin artması sağlanacaktır.

[yukarı]
Yazar Hakkında