03 Ağu 2017

Temmuz 2017 Böyle Geçti…!

0 Yorum

TEMMUZ 2017 BÖYLE GEÇTİ…!
03 Temmuz 2017 Pazartesi günü başlayan yaz okulu ve spor okulumuzun 1. dönemini 28 Temmuz 2017 Cuma günü itibariyle noktalayarak 31 Temmuz Pazartesi günü 2. dönemine başladık.

Temmuz boyunca,
Mutfak atölyesi etkinliğinde; Baba Sultan Restaurant’ ta hamurunu kendimiz açıp enfes peynirli pide yapıp yedik.
Sanat atölyesi dersinde; seramik boya çalışması, ahşap üzerine soyut resim, tuval bezi üzerine boyama, maske tasarlama ve kolaj tekniği ile mukavva üzerine portre çalışması yaptık.

Drama dersinde; sözel ve bedensel olarak kendimizi ifade edebilmek için çeşitli oyunlar oynadık. Bedensel koordinasyon gerektiren belli hareketleri yapabilmeye yönelik canlandırmalar, iletişim becerilerimizi geliştirmek adına da çeşitli dramatizasyonlar yaptık.

Origami dersinde; kağıdın katlanarak, mantara, fareye,balığa ve kuşa nasıl dönüştüğünü gördük.

Satranç dersinde; satranç tahtasını ve satranç taşlarını tanıdık. Taşların yerlerini öğrendik. Taşlardan Fil’ in hikayesini dinledik ve şarkısını söyledik.

Fen ve doğa atölyesinde; Engineering for Kids ile, mancınık ve paraşüt yaptık.

Spor okulunda haftanın iki günü cimnastiğimizi yapıp vücudumuzu esnettik, basketbol topunu tutmayı, topu nasıl kullanmak gerektiğini, kuka ve pota kavramlarını öğrendik. Sonrasında da Balık Adamlar Kulübü’ nde yüzmeyi öğrenmek üzere ilk adımlarımızı attık.

Ağustos ayında da yine keyifli, eğlenceli aktivite ve etkinliklere devam …

[yukarı]
Yazar Hakkında