29 Kas 2018

Okul Öncesinde Kodlama..!!

0 Yorum

​OKUL ÖNCESİNDE KODLAMA ..!!
Günümüzün teknoloji devlerinin üst düzey isimlerinden üniversitelere, bazı ülkelerin eğitim sorumlularından pedagoglara kadar çok sayıda insan gelecekte çocukların daha başarılı olabilmesi için kodlama ve bilgisayar bilimleri eğitiminin erkenden başlaması gerektiği yönünde hemfikirler.
Kodlama ve bilgisayar bilimleri eğitiminin bu alanda ilerlemeyi düşünmeyecek kişilere bile büyük faydalar sağlayacağı çok net. Çünkü, yavaş yavaş, her alanda, artık pek çok kişi yazılım sistemleri üzerinden işlerini yürütebiliyor hale geliyor.

Dijitalleşme, yapay zeka derken her geçen gün teknoloji hayatımızda daha da önem kazanmaya başladı. Bununla birlikte yeni nesilleri gelecekte üretken, yaratıcı, hayal gücü kuvvetli, analitik düşünen, planlayan, algoritmik düşünebilen ve mutlu bireyler olarak yetiştirmek istiyorsak kodlamayı tüm çocukların öğrenmesi gerektiğinden yola çıkarak, Mini Kulüp Çocuk Evi olarak, kodlamanın bu kadar değer ve önem kazandığı ve kazanacağı bir dönemde harekete geçtik ve İlkokula Hazırlık Grubuna verilmek üzere,haftada bir gün MakerCodes Kodlama Atölyesi ile kodlama eğitimi yapmaya başladık. Böylece okul içinde de bir bilinç ve farkındalık yaratma olanağı bulduk.

Ayrıca; kodlamanın neden önemli olduğunu, ne işe yaradığını,hayatımızda neyi kolaylaştırdığını,algoritmik düşünce yapısına, analitik düşünce yapısına, planlamaya, zaman yönetimine nasıl katkı sağladığını çocuklarımız bu eğitimle anlamış oluyorlar. Teknolojinin nimetlerinden faydalanarak, onun esiri olmadan fabrika ayarlarımızı koruyarak daha nasıl mutlu oluruz kısımının yöntemleri konusunda da ufak ufak bilgi sahibi oluyorlar.

[yukarı]
Yazar Hakkında