09 Ara 2019

Sonbahar Mevsimini Bitirdik..!!

0 Yorum

SONBAHAR MEVSİMİNİ BİTİRDİK …
02 Eylül 2019 Pazartesi günü bir eğitim ve öğretim döneminin daha başlangıcını yapmıştık. Daha dün gibi, ne de çabuk geçti üç ay hiç anlamadık. Ancak bu kadar çabuk geçen bu üç aya çok şey sığdırdık.
Öncelikle tatilden dönenlere “okulunuza tekrar hoş geldiniz” yeni başlayanlara ise “okulunuza hoş geldiniz” dedik.

Eylül boyunca yeni dönemde yapacaklarımıza hazırlık yaptık. Bu arada ilk kez okula adım atan çocuklarımızla da adaptasyon çalışmalarımızı psikologlarımız eşliğinde yürüttük ve tamamladık.

Ekim ayına “Dünya Çocuk Günü” partisi ile başladık. Doyasıya eğlendik, hemen ardından “Hayvanları Koruma Günü” nde Ataşehir Hayvan Rebabilitasyon Merkezi’ ne giderek hayvan dostlarımıza mama götürdük. Sonrasında etkinliklerin ve aktivitelerin ardı arkası kesilmedi. Abdülmecit Köşkü’ndeki “İçimdeki Çocuk” sergisini gezdik. Ekim ayının sonunda Cumhuriyet’imizin kuruluş yıldönümü dolayısı ile okulumuzu süsledik ve kırmızı beyaz giyinerek okulda coşkuyla ve sevinçle bu anlamlı günü kutladık. Her sene Ekim ayında yaptığımız gibi yine bu Ekimde de velilerimiz ile geleneksel yeni dönem kahvaltımızı Ataşehir Sahan’da gerçekleştirdik.

Kasım ayında bol bol gezdik. Ne İstanbul Modern’i kaldı, ne Validebağ Korusu ne de İlizyon Müzesi. Hepsi ayrı keyifliydi. Gezmenin dışında okulda da değişik aktiviteler yaptık. Ressam Merve Turan ile sanatsal yaratıcı çalışmalar yaptık, bahçede tiyatro seyrettik, birer paleontolog edasıya dinazorları inceledik. 10-16 Kasım Atatürk Haftası’nda Ulu Önderimizi bir kez daha saygı ve şükran ile andık.

Öğretmenler Günü’nü Kalamış Develi’de Mini Kulüp Team ve diğer branş öğretmenlerimiz ile birlikte uzun ve bol sohbetli, pasta kesmeli bir pazar kahvaltısı ile kutladık. Kasım ayında en son sanat eğitmenimiz ressam Merve Turan’ın 8.kişisel sergisi “İçimde Bir His Var” ı ziyaret ettik.

Kış mevsimine girdiğimiz bu günlerde bakalım bizi ne gibi aktiviteler ve eğlenceler bekliyor …

[yukarı]
Yazar Hakkında