17 Ağu 2020

2020-2021 Yeni Dönem Başlangıcı…

0 Yorum

Hepinizin bildiği üzere, “pandemi/covid-19” sebebi ile bu yaz, Mini Kulüp’ te diğer yazlara göre çok farklı geçti, geçiyor, hatta bitmek üzere … Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında gönderdiğimiz bilgilendirme yazıları ile de bu süreci nasıl yönettiğimizi velilerimiz ile paylaştık. Tarafımıza bakanlıktan ulaşan, Haziran ve Temmuz aylarında uyguladığımız, Ağustos ayında da uygulamakta olduğumuz COVİD-19 protokolü ile 2020-2021 eğitim ve öğretim dönemine 07 Eylül 2020 Pazartesi günü başlıyor olacağız. Yeni döneme başlayıncaya dek, bakanlıktan revize edilmiş, tarafımıza ulaşacak bir protokol olursa bu durumda yeni protokolün esaslarına uyarak yolumuza devam edeceğiz.
Dileğimiz; elbetteki bu sürecin pozitif yönde ilerlemesi ve özellikle eğitim öğretime ara vermeden verimli, keyifli, aktif güzel bir dönem geçirebilmemiz yönünde. Zira öğrenecek çok bilgi, oynayacak çok oyun, edinilecek çok beceri, atılacak çok kahkaha, yaşanacak çok mutluluk var …

07 Eylül 2020 Pazartesi itibari ile; yeni döneme, öncelikle 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminde her alanda (bilişsel-sosyal-özbakım-dil-psikomotor-vb..) öğrendiklerimizin ve bildiklerimizin tekrarını yaparak adım atacağız. Eylül ayı eğitim konusu olan “Ben Kimim ? / Ailem / Okulum” ile ilgili genel bilgiler edineceğiz. Ay içinde programa hız kazandırarak çeşitli aktivitelerle, ayı keyifli hale getireceğiz.

Günlük eğitim programı akışında da mümkün olduğu kadar, diğer sınıflar ile bir araya gelmeyecek şekilde hep bahçeyi kullanacağız.

Yeni eğitim ve öğretim döneminin hepimize hayırlı olması ve başarılı geçmesi dileği ile …

Psk. Arzu TURÇALI
Kurucu-Kuruluş Müdürü

[yukarı]
Yazar Hakkında