Psk. Arzu TURÇALI


15 yıllık bir hayalin gerçekleştiği yer burası…. “Psikolog” ünvanı aldığımda, vizyonumda, kariyerimle ilgili tek hedefim vardı. Kendime ait bir çocuk evi kurmak ve işletmek.

Yıllar boyunca beni bu hedefe götürebilecek en doğru adımları atmaya çalıştım.

Önce çocuk evi öğretmenliği ile başladım işe.

Daha sonra, iki farklı okul öncesi eğitim kurumunda toplam 9 yıl yöneticilik yaptım. Her iki kurumun da yeni şubelerinin açılışında bulundum. Böylece kendi başıma bir çocuk evi kuruluşu yapabilecek ve işletebilecek donanıma erişmiş oldum.

Hayalimdeki çocuk evinin hiçbir eksiğinin olmaması için, psikolog olarak klinik deneyimimi de arttırmam gerekiyordu. Bu nedenle, 6 yıl özel bir hastanenin psikologluğunu ve eğitim komitesi üyeliğini üstlenerek, bireysel psikolojik danışmanlık alanında da kendimi geliştirdim.

Yakın dostlarımla hedeflerimi paylaşıp, onların destek sözleri ile hayaller kurarken; hayat, karşıma Mini Kulüp’ü çıkardı.

Artık çok ciddi bir misyonum var, hayalimin gerçek olması dolayısıyla, kendimi kendime ispatlamak, “benim okulum diğer okullara göre çok farklı olacak” iddiamı gerçekleştirmek ve bana inananları utandırmamak…………

Yanımda böyle heyecanlı, böyle kıpır kıpır, böyle yaratıcı ve deneyimli harika bir ekip olduktan sonra;

“EVET, BİZİM OKULUMUZ DİĞER OKULLARA GÖRE ÇOK FARKLI OLACAK.” BU FARKI HEP BİRLİKTE YAŞAMAK İÇİN, SİZİ VE ÇOCUKLARIMIZI BEKLİYORUZ, KAPIMIZ HER ZAMAN VE HER KOŞULDA SİZLERE AÇIK OLACAKTIR.

ÇOK GÜZEL ŞEYLERİ HEP BİRLİKTE YAPMAK VE PAYLAŞMAK DİLEĞİYLE, SEVGİYLE KALIN !……

Psk.Arzu TURÇALI